Rejestracja

Pamiętaj o rejestracji nowej karty SIM – niezarejestrowana karta nie będzie działać. Kartę SIM możesz zarejestrować w salonach operatora Plus oraz Cyfrowego Polsatu.

Jeżeli posiadasz już zarejestrowany numer w Klucz Mobile, możesz zarejestrować nowy numer na podstawie istniejących danych.

Krok 1.   Wypełnij formularz poniżej

Dorejestracja
reCAPTCHA

Krok 2.   Wyślij SMS na numer 727880088 o treści «zarejestruj numer #########» , gdzie # — to Twój nowy numer w Klucz Mobile.

Krok 3.   Po udanej weryfikacji danych zostanie wysłana do Ciebie wiadomość potwierdzająca rejestrację Twojego nowego numeru.

Krótkie kody (kody USSD)

 

Kup Starter

Nie masz jeszcze naszego startera? Najwyższy czas to zmienić! Kup na Allegro lub w jednym z naszych punktów sprzedaży.

Dostępne są startery z 10, 25 złotych na koncie oraz złote numery.

Kup starter na allegro

FAQ

Standard 5G (technologia mobilna piątej generacji)

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 20.10.2020 roku Klucz Telekomunikacja Sp. z o.o.wprowadza standard 5G(technologia mobilna piątej generacji) dla użytkowników sieci. Mapa zasięgu uwzględniająca 5G dostępna pod linkiem: https://www.plus.pl/mapa-zasiegu-mvno

Gdzie mogę kupić nową kartę SIM?

Zamów kartę za pośrednictwem portalu Allegro.

Czy muszę rejestrować kartę SIM?

Tak. Zgodnie z obowiązującym prawem, nowa karta SIM nie działa, dopóki nie zostanie zarejestrowana i aktywowana. Rejestracji możesz dokonać w salonach Plusa i Cyfrowego Polsatu oraz w wybranych punktach sprzedaży (lista punktów dostępna jest na naszej stronie internetowej). Nie zapomnij zabrać ze sobą dokumentu, potwierdzającego tożsamość, może to być dowód osobisty, paszport, karta pobytu. W niektórych punktach będziesz musiał wypełnić formularz rejestracyjny, a następnie zadzwonić na naszą infolinię (727899999) w celu potwierdzenia rejestracji numeru.

Zgubiłem/zniszczyłem kartę SIM. Czy mogę otrzymać nową kartę z tym samym numerem telefonu?

Tak. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, aby ustalić szczegóły wymiany karty SIM. 

Karta SIM nie działa. Co się stało?

Czy karta na pewno została zarejestrowana? Niezarejestrowana karta nie działa. Czy doładowałeś konto w ciągu ostatniego roku? Być może wygasł termin ważności konta. Czy karta loguje się do sieci? Jeśli telefon „nie widzi” karty, skontaktuj się z BOK – prawdopodobnie będziemy musieli wymienić kartę SIM.

Nie mogę korzystać z Internetu. Czy potrzebne są jakieś ustawienia?

Po wstawieniu aktywnej karty do telefonu, powinieneś dostać automatyczną wiadomość konfiguracyjną. Otrzymane ustawienia należy zapisać. Jeśli automatyczna wiadomość z ustawieniami nie przyszła, wyślij bezpłatnego SMS-a o treści INTERNET na numer 8090. Jeśli i to nie pomogło, zawsze możesz wprowadzić ustawienia ręcznie. Znajdź w ustawieniach telefonu opcję „Sieci komórkowe” lub „Nowy punkt dostępu (Nowy APN)” i wprowadź dane dla sieci Klucz Mobile: Nazwa: internet Punkt dostępu: www.klucz.net Serwer, Port, Nazwa użytkownika, Hasło: (te pola pozostaw puste) MCC: 260 MNC: 01 Typ uwierzytelnienia: PAP Typ APN: default Typ protokołu IP: IPv4 W przypadku telefonów z systemem iOS (iPhone) w okienku „Punkt dostępu” wpisz www.klucz.net lub internet.

Mam na telefonie prawidłowe ustawienia, ale Internet nie działa.

Sprawdź stan konta za pomocą kodu *100#. Jeśli nie masz już środków na koncie, nie możesz korzystać z przesyłu danych, nawet jeśli zamówiłeś pakiet internetowy.

Jak zamówić pakiet internetowy?

Wyłącz przesył danych na telefonie. Wprowadź kod aktywacji pakietu. Na naszej stronie internetowej, w zakładce „PAKIETY”, znajdziesz wszystkie kody aktywacyjne oraz ceny poszczególnych pakietów. Pamiętaj, że jeśli saldo Twojego konta wyniesie 0 zł, nie będziesz mógł korzystać z pakietu, nawet jeśli masz jeszcze megabajty do wykorzystania.

Czy zawsze muszę zamawiać pakiet internetowy? Czy bez tego Internet nie działa?

Możesz korzystać z transmisji danych na telefonie również bez aktywnego pakietu. Ale wtedy za każdy wykorzystany 1 GB z Twojego konta zostaną pobrane 8,45 zł. Więc jeśli zależy Ci na tanim Internecie, aktywuj pakiet internetowy.

Jak sprawdzić stan pakietu?

Wprowadź kod *121# lub *136# i naciśnij zieloną słuchawkę na telefonie.

Nie mogę wysyłać i odbierać MMS-ów. Czy potrzebne są jakieś ustawienia?

Po wstawieniu aktywnej karty do telefonu, powinieneś dostać automatyczną wiadomość konfiguracyjną. Otrzymane ustawienia należy zapisać. Jeśli automatyczna wiadomość z ustawieniami nie przyszła, wyślij bezpłatnego SMS-a o treści MMS na numer 8090. Jeśli i to nie pomogło, zawsze możesz wprowadzić ustawienia ręcznie. Znajdź w ustawieniach telefonu opcję „Sieci komórkowe” lub „Nowy punkt dostępu (Nowy APN)” i wprowadź dane dla sieci Klucz Mobile: Nazwa: mms Punkt dostępu: mms.klucz.net Nazwa użytkownika, Hasło: (te pola pozostaw puste) MMSC: https://mms.plusgsm.pl:8002 Proxy MMS: 212.2.96.16 Port MMS: 8080 MCC: 260 MNC: 01 Typ uwierzytelnienia: PAP Typ APN: mms Typ protokołu IP: IPv4

Jak sprawdzić stan konta i ważność konta?

Za pomocą kodu *100#. Ważność konta wynosi 365 dni od dnia ostatniego doładowania.  

Jak doładować konto?

Możesz doładować konto

  • Za pomocą telekarty („zdrapki”) sieci PLUS
  • Przez terminal (poproś o doładowanie dla sieci PLUS!)

Otrzymasz wtedy 16-cyfrowy kod zasilający. Wprowadź *123*kod_zasilający# (np. *123*1234567898765432#) i naciśnij zieloną słuchawkę na telefonie. Czekaj na SMS z potwierdzeniem. Gotowe! Konto możesz zasilić także

  • korzystając z bankomatu
  • za pośrednictwem konta bankowego
  • na stronie doladuj.plus.pl

 

Czy można doładować konto innemu Abonentowi Klucz Mobile?

Tak, jeśli masz kod zasilający. Wprowadź wtedy na telefonie *123*kod_zasilający*48numer_telefonu_Abonenta# (np. *123*1234567898765432*48727899999#) i naciśnij zieloną słuchawkę. Poczekaj na SMS z potwierdzeniem, że telekod jest poprawny. Gotowe!

Czy mogę przelać część środków z mojego konta na konto innego Abonenta Klucz Mobile?

Nie ma takiej możliwości. Ale możesz doładować mu konto!

Jaką kwotą muszę doładować konto, by przedłużyć ważność konta o rok?

Doładuj konto dowolną kwotą. Każde doładowanie przedłuża ważność konta o rok, nawet 5 zł.

W jaki sposób nawiązywać połączenia międzynarodowe?

Wystarczy, że wprowadzisz numer telefonu, z którym chcesz się skontaktować — nie zapomnij o prefiksie kraju, do którego dzwonisz! Na przykład, jeśli dzwonisz do Francji, wprowadź 0033 lub +33 przed właściwym numerem telefonu. Jeśli dzwonisz na Ukrainę: 00380(numer telefonu) lub +380(numer telefonu). I tak dalej. Podane w naszym Cenniku stawki połączeń międzynarodowych to stawki brutto za minutę połączenia. Oznacza to, że nie pobieramy dodatkowej opłaty za inicjację połączenia. Nie musisz też aktywować jakiegokolwiek pakietu. Wystarczy wprowadzić numer i dzwonić!

Ile kosztują połączenia i transmisja danych w roamingu?

Cennik oraz tabelę stref roamingowych znajdziesz w zakładce „ROAMING”. Przebywając w krajach UE możesz dzwonić i korzystać z Internetu po takich samych stawkach cennikowych, jak w Polsce. Np. jeśli w Polsce dzwonisz na numer innego operatora za 0,19 zł/min, wykonując połączenie na ten sam numer innego polskiego operatora podczas pobytu w krajach UE, za minutę połączenia zapłacisz także 0,19 zł. Możesz również aktywować jeden z pakietów internetowych – sprawdź Pakiety Atlantyckie w zakładce „PAKIETY”.

Chcę przenieść numer do Klucz Mobile. Jak to zrobić?

Wypełnij elektroniczny formularz, dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce „PRZENIEŚ NUMER”. Za pośrednictwem kuriera dostarczymy nową kartę SIM i dokumenty pod wskazany przez Ciebie adres. Dokumenty należy podpisać oraz przekazać kurierowi, który dostarczy je do nas. Rozpoczęcie procesu przeniesienia numeru następuje w terminie jednego dnia roboczego od otrzymania przez nas podpisanych dokumentów przeniesienia (Wniosku, Oświadczenia, Pełnomocnictwa). Nie ponosisz kosztów usług kurierskich. Pamiętaj: dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi, na które zarejestrowany jest numer u Twojego obecnego operatora!