Krótkie kody (kody USSD)

 

Przenieś numer

  Krok 1.  Zapoznaj się z. „Regulaminem przeniesienia numeru” Krok 2. Wypełnij „Formularz elektroniczny”.

Elektroniczny wniosek MNP
name / ім'я / имя
last name / прізвище / фамилия
tylko dla firm
tylko dla firm
tylko dla firm
id / passport / серія і номер закордонного паспорта / серия и номер заграничного паспорта
ulica
numer budynku
numer mieszkania
kod pocztowy
miejscowość
Sposób poinformowania o rozpoczęciu świadczenia usług: *
jeśli nie ma na liście
Numer działający na usłudze: *
Tryb przeniesienia numeru: *
ilość dni roboczych jeżeli została wybrana "opcja 3"
Zgoda obowiązkowa *
Dodatkowe zgody
reCAPTCHA
Krok 3. Po wypełnieniu „Formularza elektronicznego” wyślemy na podany adres korespondencyjny kartę SIM wraz z „Wnioskiem przeniesienia numeru”. Krok 4. Po doręczeniu przez kuriera karty SIM oraz „Wniosku przeniesienia numeru” podpisz „Wniosek przeniesienia numeru”, okazując kurierowi dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Następnie kurier dostarczy do nas podpisane przez Ciebie dokumenty. Nie ponosisz kosztów usług kurierskich związanych z doręczeniem dokumentu oraz karty SIM. Krok 5. Rozpoczęcie procesu przeniesienia numeru nastąpi w terminie jednego dnia roboczego od otrzymania przez Klucz Telekomunikacja Sp. z o.o. podpisanego „Wniosku przeniesienia numeru”. Uwaga! Warunkiem realizacji usługi przeniesienia przydzielonego numeru jest zgodność danych Klienta wskazanych we „Wniosku przeniesienia numeru” z danymi Abonenta zarejestrowanymi u dotychczasowego dostawcy usług. Uwaga! W przypadku, gdy Abonent nie jest osobą fizyczną, konieczne jest dołączenia do „Wniosku przeniesienia numeru” kopii stosownego pełnomocnictwa obejmującego umocowanie do dokonania przeniesienia numeru. Wniosek o przeniesienie przydzielonego numeru do Klucz Telekomunikacja Komunikat dotyczący przenoszenia przydzielonego numeru telefonu przy zmianie dostawcy usług telekomunikacyjnych Regulamin MNP obowiązujący od dn. 03.04.2019

Kontakt

 

Poczta elektroniczna: bok@klucz.net


Biuro obsługi klienta: +48 727 899 999 (Poniedziałek-Piątek 08.00 – 18.00)


Całodobowy serwis Info-SMS:

wyślij wiadomość o dowolnej treści na numer 727 88 00 88 aby uzyskać informacje


linki:

facebook WhatsApp telegram


Dział Sprzedaży i Marketingu: +48 727 822 008


 

Administratorem danych osobowych Użytkowników Serwisu www.klucz.net jest Klucz Telekomunikacja sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Aleje Jerozolimskie 214, 02-486 Warszawa, Polska, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział 14627846900000 Krajowego Rejestru Przedsiębiorców pod nr KRS 0000431265, NIP: 522-299-88-81, REGON: 146278469, kapitał zakładowy 6.700.000 złotych, mail: bok@klucz.net, tel. 727899999, 727822008, wykonujący działalność telekomunikacyjną na podstawie zaświadczenia o wpisie do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych prowadzonego przez Prezesa UKE pod numerem 10196.

FAQ

Gdzie mogę kupić nową kartę SIM?

Zamów kartę za pośrednictwem portalu Allegro.

Czy muszę rejestrować kartę SIM?

Tak. Zgodnie z obowiązującym prawem, nowa karta SIM nie działa, dopóki nie zostanie zarejestrowana i aktywowana. Rejestracji możesz dokonać w salonach Plusa i Cyfrowego Polsatu oraz w wybranych punktach sprzedaży (lista punktów dostępna jest na naszej stronie internetowej). Nie zapomnij zabrać ze sobą dokumentu, potwierdzającego tożsamość, może to być dowód osobisty, paszport, karta pobytu. W niektórych punktach będziesz musiał wypełnić formularz rejestracyjny, a następnie zadzwonić na naszą infolinię (727899999) w celu potwierdzenia rejestracji numeru. Jeśli kupiłeś kartę SIM na Allegro, rejestracji dokonasz za pośrednictwem kuriera, który dostarczy Ci starter. Okaż kurierowi dokument tożsamości, wypełnij formularz rejestracji numeru i przekaż go kurierowi.

Zgubiłem/zniszczyłem kartę SIM. Czy mogę otrzymać nową kartę z tym samym numerem telefonu?

Tak. Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, aby ustalić szczegóły wymiany karty SIM. Nie ponosisz kosztów wymiany karty.

Karta SIM nie działa. Co się stało?

Czy karta na pewno została zarejestrowana? Niezarejestrowana karta nie działa. Czy doładowałeś konto w ciągu ostatniego roku? Być może wygasł termin ważności konta. Czy karta loguje się do sieci? Jeśli telefon „nie widzi” karty, skontaktuj się z BOK – prawdopodobnie będziemy musieli wymienić kartę SIM.

Nie mogę korzystać z Internetu. Czy potrzebne są jakieś ustawienia?

Po wstawieniu aktywnej karty do telefonu, powinieneś dostać automatyczną wiadomość konfiguracyjną. Otrzymane ustawienia należy zapisać. Jeśli automatyczna wiadomość z ustawieniami nie przyszła, wyślij bezpłatnego SMS-a o treści INTERNET na numer 8090. Jeśli i to nie pomogło, zawsze możesz wprowadzić ustawienia ręcznie. Znajdź w ustawieniach telefonu opcję „Sieci komórkowe” lub „Nowy punkt dostępu (Nowy APN)” i wprowadź dane dla sieci Klucz Mobile: Nazwa: internet Punkt dostępu: www.klucz.net Serwer, Port, Nazwa użytkownika, Hasło: (te pola pozostaw puste) MCC: 260 MNC: 01 Typ uwierzytelnienia: PAP Typ APN: default Typ protokołu IP: IPv4 W przypadku telefonów z systemem iOS (iPhone) w okienku „Punkt dostępu” wpisz www.klucz.net lub internet.

Mam na telefonie prawidłowe ustawienia, ale Internet nie działa.

Sprawdź stan konta za pomocą kodu *100#. Jeśli nie masz już środków na koncie, nie możesz korzystać z przesyłu danych, nawet jeśli zamówiłeś pakiet internetowy.

Jak zamówić pakiet internetowy?

Wyłącz przesył danych na telefonie. Wprowadź kod aktywacji pakietu. Na naszej stronie internetowej, w zakładce „PAKIETY”, znajdziesz wszystkie kody aktywacyjne oraz ceny poszczególnych pakietów. Pamiętaj, że jeśli saldo Twojego konta wyniesie 0 zł, nie będziesz mógł korzystać z pakietu, nawet jeśli masz jeszcze megabajty do wykorzystania.

Czy zawsze muszę zamawiać pakiet internetowy? Czy bez tego Internet nie działa?

Możesz korzystać z transmisji danych na telefonie również bez aktywnego pakietu. Ale wtedy za każde wykorzystane 1 MB z Twojego konta zostaną pobrane 3 grosze. Więc jeśli zależy Ci na tanim Internecie, aktywuj pakiet internetowy.

Jak sprawdzić stan pakietu?

Wprowadź kod *121# lub *136# i naciśnij zieloną słuchawkę na telefonie.

Nie mogę wysyłać i odbierać MMS-ów. Czy potrzebne są jakieś ustawienia?

Po wstawieniu aktywnej karty do telefonu, powinieneś dostać automatyczną wiadomość konfiguracyjną. Otrzymane ustawienia należy zapisać. Jeśli automatyczna wiadomość z ustawieniami nie przyszła, wyślij bezpłatnego SMS-a o treści MMS na numer 8090. Jeśli i to nie pomogło, zawsze możesz wprowadzić ustawienia ręcznie. Znajdź w ustawieniach telefonu opcję „Sieci komórkowe” lub „Nowy punkt dostępu (Nowy APN)” i wprowadź dane dla sieci Klucz Mobile: Nazwa: mms Punkt dostępu: mms.klucz.net Nazwa użytkownika, Hasło: (te pola pozostaw puste) MMSC: https://mms.plusgsm.pl:8002 Proxy MMS: 212.2.96.16 Port MMS: 8080 MCC: 260 MNC: 01 Typ uwierzytelnienia: PAP Typ APN: mms Typ protokołu IP: IPv4

Jak sprawdzić stan konta i ważność konta?

Za pomocą kodu *100#. Ważność konta wynosi 365 dni od dnia ostatniego doładowania.  

Jak doładować konto?

Możesz doładować konto

  • Za pomocą telekarty („zdrapki”) sieci PLUS
  • Przez terminal (poproś o doładowanie dla sieci PLUS!)

Otrzymasz wtedy 16-cyfrowy kod zasilający. Wprowadź *123*kod_zasilający# (np. *123*1234567898765432#) i naciśnij zieloną słuchawkę na telefonie. Czekaj na SMS z potwierdzeniem. Gotowe! Konto możesz zasilić także

  • korzystając z bankomatu
  • za pośrednictwem konta bankowego
  • na stronie doladuj.plus.pl

 

Czy można doładować konto innemu Abonentowi Klucz Mobile?

Tak, jeśli masz kod zasilający. Wprowadź wtedy na telefonie *123*kod_zasilający*48numer_telefonu_Abonenta# (np. *123#1234567898765432*48727899999#) i naciśnij zieloną słuchawkę. Poczekaj na SMS z potwierdzeniem, że telekod jest poprawny. Gotowe!  

Czy mogę przelać część środków z mojego konta na konto innego Abonenta Klucz Mobile?

Nie ma takiej możliwości. Ale możesz doładować mu konto!  

Jaką kwotą muszę doładować konto, by przedłużyć ważność konta o rok?

Doładuj konto dowolną kwotą. Każde doładowanie przedłuża ważność konta o rok, nawet 5 zł.

W jaki sposób nawiązywać połączenia międzynarodowe?

Wystarczy, że wprowadzisz numer telefonu, z którym chcesz się skontaktować – nie zapomnij o prefiksie kraju, do którego dzwonisz! Na przykład, jeśli dzwonisz do Francji, wprowadź 0033 lub +33 przed właściwym numerem telefonu. Jeśli dzwonisz na Ukrainę: 00380(numer telefonu) lub +380(numer telefonu). I tak dalej. Podane w naszym Cenniku stawki połączeń międzynarodowych to stawki brutto za minutę połączenia. Oznacza to, że nie pobieramy dodatkowej opłaty za inicjację połączenia. Nie musisz też aktywować jakiegokolwiek pakietu. Wystarczy wprowadzić numer i dzwonić!

Ile kosztują połączenia i transmisja danych w roamingu?

Cennik oraz tabelę stref roamingowych znajdziesz w zakładce „ROAMING”. Przebywając w krajach UE możesz dzwonić i korzystać z Internetu po takich samych stawkach cennikowych, jak w Polsce. Np. jeśli w Polsce dzwonisz na numer innego operatora za 0,19 zł/min, wykonując połączenie na ten sam numer innego polskiego operatora podczas pobytu w krajach UE, za minutę połączenia zapłacisz także 0,19 zł. Możesz również aktywować jeden z pakietów internetowych – sprawdź Pakiety Atlantyckie w zakładce „PAKIETY”.

Chcę przenieść numer do Klucz Mobile. Jak to zrobić?

Wypełnij elektroniczny formularz, dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce „PRZENIEŚ NUMER”. Za pośrednictwem kuriera dostarczymy nową kartę SIM i dokumenty pod wskazany przez Ciebie adres. Dokumenty należy podpisać oraz przekazać kurierowi, który dostarczy je do nas. Rozpoczęcie procesu przeniesienia numeru następuje w terminie jednego dnia roboczego od otrzymania przez nas podpisanych dokumentów przeniesienia (Wniosku, Oświadczenia, Pełnomocnictwa). Nie ponosisz kosztów usług kurierskich. Pamiętaj: dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi, na które zarejestrowany jest numer u Twojego obecnego operatora!